Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2013

24-25. května 2013

facebook

Podporujeme

partneři

Generální partner:
RWE Transgas
Hlavní mediální partneři:
lidovky.cz
Hlavní partneři:
Vodafone Magistrát hlavního města Prahy Modrá pyramida VZP Zastoupení Evropské komise v ČR
Partneři:
Kofola Bageterie Boulevard Starbucks Coffee Company Emco

Nacházíte se:

Novinky

 • 7. prosince 2013 Tento víkend nás čeká návštěva dvou dětských domovů. V sobotu se podíváme do Chomutova a v neděli vyrazíme do Vysoké Pece. Kromě toho, že bychom děti rádi pozvali na festival, čeká na nás předvánoční výroba pohledů, záložek a ozdob. Pro děti máme připravené i diáře z chráněné dílny Modrý klíč, kam si budou zapisovat svá tajemství a přání.
 • 19. listopadu 2013 Clarinet FactoryPodpořte naše přátele z hudebního uskupení Clarinet Factory a přispějte jim na vydání nové – a určitě perfektní - desky. Mimo domov se také zapojí. A budeme mít alespoň další důvod k pokračování spolupráce a s novou deskou a hudebními workshopy třeba vyrazíme v novém roce do dětských domovů. Clarinet Factory vydali před třemi lety desku s názvem OUT of HOME a součástí našeho festivalu byl její křest. Podílet se na vzniku nové desky můžete ZDE. O kapele se dočtete na www.clarinetfactory.cz
 • 12. listopadu 2013 O výjezdu našeho týmu za dětmi do Žíchovce jsme vás již informovali. Podívat se můžete na fotky, abyste si udělali představu, co že se tam všechno dělo. Ve stejném víkendu jsme navštívili také děti v Kašperských horách, fotky jsou zde. Členka posádky, Alex Chludilová z Vteřina poté, napsala z výjezdů krátkou reportáž. Děkujeme oběma dětským domovům za vřelé přijetí a budeme se těšit na setkání, třeba na festivalu OUT of HOME 2014.
 • 6. listopadu 2013 O víkendovém golfovém workshopu s dětmi ze Senožat jsme vás informovali v řijnu. Rádi bychom ještě doplnili fotky z této akce,která se podle ohlasů détí povedla.
 • 1. listopadu 2013 O víkendu vyrážíme do dvou dětských domovů na výjezd. Tentokrát navštívíme děti v DD Kašperky a Žichovec. Spolu s námi jede kapela Mimosféry, filmaři z Meloun production a členové nezávislé platformy Vteřina poté. Uz se na děti těšíme!
 • 11. října 2013 DD Senožaty Druhé místo na letošním OUT of HOME získaly děti ze Senožat. A tento víkend si vyberou svou výhru. Navštíví GOLF Resort v Olomouci, aby si pod dohledem profesionálního golfisty Petra Kabáta tento sport vyzkoušely. Jsme zvědaví, jak se jim bude na golfovém hřišti líbit. Tak odpalu ZDAR!
 • 3. října 2013 Zážitkový víkend v Nechranicích se vyvedl a podle ohlasů byly děti s windsurfingovým kurzem spokojené. Můžete se podívat na fotky pro dokreslení atmosféry. I příští rok budou děti o tento kurz na festivalu OUT of HOME soutěžit.
 • 5. září 2013 První místo z letošního festivalu si odvezly děti z Liptálu, které si tento víkend vyberou svou výhru. Čeká na ně windsurfingový kurz s Tomášem Malinou na Nechranické přehradě nedaleko Chomutova. Tak doufáme, že se vydaří počasí a dětem se bude chtít do vody. Spát budeme v kempu a nebude chybět ani opékání buřtů. Víkendu se zúčastní i velká část organizačního týmu. Už se těšíme!
 • 17. srpna 2013 Rádi podporujeme projekty, které mají smysl a věnují se podobné problematice, jako Mimo domov - tedy integraci dětí z dětských domovů do společnosti. Nezávislá platforma pro práva dětí vyrůstající mimo rodinu Vteřina poté, se kterou bychom rádi navázali bližší spolupráci, hledá do svého týmu lidi, kteří prošli dětským domovem a rádi by přispěli svými zkušenostmi. Tak se nebojte a pište. Kromě toho hledá Vteřina poté také FUNDRAISERA. Kontakty naleznete v inzerátu.
 • 1. srpna 2013 PROMÍTÁNÍ - Franta a Jarin: Rendez-Vous Zveme vás na projekci nové komedie FRANTA A JARIN: RANDEZ VOUS do Kino Aero tuto neděli v 16.30. Za tímto filmovým dílem stojí naši přátelé z Meloun Production s. r. o., kteří měli letos na starosti stanoviště Filmař. Tak doražte!
 • 27. června 2013 Kapela 4signs se i letos ujala stanoviště HUDEBNÍK a se třemi dětskými domovy, které sem během dne dorazily, se jim opět podařilo dát do kupy velmi originální písničky. Děti dostaly za úkol vytvořit vlastní text s danými slovy OUT OF HOME, ŽIVOT, ČOKOLÁDA, BUDOUCNOST a PRÁCE a pak je zasadit do autorské hudby 4signs. Můžete si poslechnout, jak si s tím týmy z Plané, Krnska a Volyně poradily.
  A moc děkujeme Markovi Landštofovi z Czechsoundu, který nám zapůjčil zkušebnu. 4SIGNS a dětský domov Planá - Out of home by 4signs
  4SIGNS a dětský domov Krnsko - Out of home by 4signs
  4SIGNS a dětský domov Volyně - Out of home by 4signs
 • 18. června 2013 Clarinet Factory / Ozvěny z kamene Máme rádi originální hudbu a fajn muzikanty. Proto bychom vás rádi pozvali 22. června do krásného lomu v Něčíně, kde se opět setkají příznivci hudební formace Clarinet Factory na komorním festivalu Ozvěny z kamene. Nebudou chybět ani zajímaví hosté. Tentokrát pozvání přijali DJ´s Josef Sedloň a Pierre Urban z Radia 1. Pokud vše dobře dopadne, můžete se těšit na surroundové ozvučení a nové projekce. Clarinet Factory několikrát zahráli i na našem festivalu a jedna a z jejich desek se jmenuje právě Out of Home. Více informací o akci naleznete na www.clarinetfactory.cz
 • 13. června 2013 Každoročně připravujeme po festivalu krátkou souhrnnou zprávu, kterou posíláme našim partnerům a přikládáme ji také k vyúčtování grantů. Ani letos tomu není jinak a zpráva je ke stažení v rubrice PRESS.
 • 30. května 2013 Na OUT of HOME 2013 se za námi přišel podívat i talentovaný reportér Tomáš Matuška se svým sympatickým kameramanem a společně o nás natočili reportáž pro internetovou televizi Městské části Praha 5 TVP5.cz. Festival se tak po letech dostává i obrazovky, čehož si považujeme.
 • 26. května 2013 7. ročník festivalu OUT of HOME je za námi a my bychom rádi MOC poděkovali všem, kteří se na něm podíleli. Letošní zážitková hra má i své vítěze. 1. místo obsadil po sedmi letech účasti na festivalu LIPTÁL, 2. místo patří SENOŽATŮM a 3. místo získal tým z VYSOKÉ PECI. Všem GRATULUJEME a postupně budeme vyvěšovat kompletní výsledky hry, fotky a videa.
 • 25. května 2013 Out of home 2013 - visual
 • 20. května 2013 Nechranice Dětský domov Ústí nad Labem - Střekov je už pomalu na cestě za námi na festival, ale mezi tím si děti ještě zaskočily na nechranickou přehradu. Windsurfingový kurz, který vyhrály na loňském ročníku, se jim moc líbil a my přínášíme pár ochutnávek.
 • 19. května 2013 Časopis Zámeček zveřejňuje informace o našem festivalu pravidelně a na OUT of HOME byli i dva reportéři, kteří s námi objížděli všechna stanoviště. Tentokrát o nás napsal redaktor František Berger, který se zúčastní i OOH příští víkend.
 • 17. května 2013 Nechranice S týmem z Dětského domova Ústí nad Labem - Střekov se uvidíme ještě týden před festivalem. Jako stříbrní medailisté loňského ročníku získaly děti windsurfingový kurz na nechranické přehradě pod vedením českých surfařů Tomáše Maliny a Martina Ovsíka. Na děti čeká víkendový pobyt v kempu a výuka od profesionálních závodníků. Doufáme, že si to děti užijí a podělí se o zážitky.
 • 16. května 2013 Zážitkový víkend na OrlíkuZážitkový víkend organizovaný pro asistenty, kteří se starají během OUT of HOME o dětské domovy, se vyvedl. Hostil nás kemp u Orlíku, déšť nevadil a myslím, že se všichni seznámili nejen mezi sebou, ale také s letošním festivalovým programem. Nechyběly hry, pozvání přijala i Zdeňka Vološínová z projektu VODCHOD a do rána se zpívalo a hrálo na kytaru. Těšíme se na všechny už za týden!
 • 9. května 2013 Připojili jsme se k zajímavému projektu VODCHOD a co dál?, který vznikl jako součást dokumentárního filmu Hany Ludvíkové. Ten se zabývá odchodem dětí z dětských domovů a peripetiemi, se kterými se "venku" potýkají. V rámci festivalu OUT of HOME bychom dětem a vychovatelům chtěli tento projekt blíže představit. Byli jsme také pozváni na besídku k tomuto tématu, která se koná zítra od 16 h na Pedagogické fakultě UK.
 • 8. května 2013 Počet přihlášených týmů z dětských domovů je kompletní! Do Prahy dorazí už za 14 dní celkem 23 domovů, na které čeká 23 zážitkových stanovišť. Těšíme se na všechny.
 • 23. dubna 2013 Lokal Blok Naším dlouholetým partnerem je smíchovská restaurace Lokal Blok, která zajišťuje obědy a večeře pro všechny děti a celý tým. Jsme vždy zvědaví, jaký výborný pokrm se vylíhne z tamní kuchyně. Na spolupráci se těšíme i letos.
 • 22. dubna 2013 EMCO Máme skvělou zprávu! Získali jsme pro letošní rok nového partnera, kterým je česká potravinářská společnost EMCO. Díky navázané spolupráci získáme pro děti a celý tým zdravé a výživné tyčinky a sušenky na svačiny.
 • 14. dubna 2013 Pozvánky na letošní ročník našeho festivalu se už začínají objevovat, podívejte se třeba na www.regiony24.cz.
 • 11. dubna 2013 Možná to vypadá, že se v týmu OUT of HOME nic neděje, ale zdání klame. Přípravy jsou v plném proudu. Máme přihlášeno 22 dětských domovů, jedno místo je tedy ještě stále ve hře, pomalu se uzavírají všechna stanoviště a připravujeme i slavnostní večer. A již tento týden posíláme do výroby trička pro všechny účastníky.
 • 10. dubna 2013 Jsme rádi, když se nám na festival přihlásí nováček - dětský domov, který přijede poprvé. Jsme pyšní na naše stálice, ale i nový přírůstek je pro nás dobrou zprávou. Tentokrát přivítáme nově Dětský domov Plesná. Tak jsme na celý tým zvědaví!
 • 4. března 2013 starbucks Dobrá káva na všechna stanoviště, seminář o kávě během slavnostního večera (25.5.) nejen pro vychovatelky a asistenty týmů a stanoviště BARISTA v rámci zážitkové hry pro děti - to vše nám letos nabídla firma Starbucks. Budeme se velmi těšit na spolupráci.
 • 26. února 2013 O letošním festivalu vyšla první zmínka, a to v časopisu Zámeček, do kterého píší děti z dětských domovů.
 • 19. února 2013 Dětské domovy nám posílají pomalu své přihlášky a v současné době máme už 20 týmů potvrzených. V letošním roce bychom rádi do Prahy pozvali 23 dětských domovů, takže čekáme na poslední 3 zájemce. Mezi domovy, které se přihlásily, máme zatím jednoho nováčka a tím je Dětský domov Radenín, kde jsme byli na podzimním výjezdu.
 • 29. ledna 2013 logo Máme velkou radost. V září jsme podávali grant na Magistrát hlavního města Prahy, kde jsme žádali o podporu našeho festivalu OUT of HOME. Dnes jsme se dozvěděli, že byla žádost schválena a Praha naši akci podpoří!
 • 25. ledna 2013 Karel Schwarzenberg
  Budoucnost patří střízlivým, totiž těm, kdož se rozhodli pro vyšší, mravnější světový názor a způsob života. (Tomáš Garrigue Masaryk)
  Přejeme vám za občanské sdružení MIMO DOMOV šťastnou ruku při volbě nového českého prezidenta.
 • 17. ledna 2013 V těchto dnech začínáme pomalu roztáčet festivalové kolo a jako první nás čeká rozeslání pozvánek do dětských domovů, ke kterému se již schyluje. K tomu, aby se mohly děti nominovat, svou účast na OUT of HOME potvrdí přes náš facebook, kam musí napsat svůj bojový pokřik. Jsme zvědaví, kolik dětských domovů letos do Prahy přijede. Loni to bylo 22 týmů.
 • 14. ledna 2013 Máme skvělou zprávu! Nadace Vodafone podpoří i letos finančně náš festival OUT of HOME a zároveň bychom se rádi dohodli na bližší zapojení nadace do naší zážitkové hry. Uvidíme, co se nám podaří vymyslet. Díky!!!!
 • 8. ledna 2013 Celý tým OUT of HOME vám přeje úspěšný nový rok, hodně lásky, zdraví a především pak vnitřního klidu. Budeme se těšit na vaši přízeň a spolupráci.
 • 19. prosince 2012 Máme tady výsledky naší prodejní výstavy na benefici v Lucerně. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří dorazili a podpořili nejen nás, ale hlavně děti z dětských domovů z Ostravy, Radenína, Volyně a Radkova. Celkem jsme vydělali prodejem výrobků a vstupenek na promítání 9902 Kč, které budou rozděleny mezi zmíněné domovy a zaslány na jejich účty. Těšíme se na další společnou akci.
 • 13. prosince 2012 Český tučnák je mimo domovVe spolupráci s organizátory festivalu Český tučňák jsme pro vás připravili předvánoční promítání THE BEST OF Český tučňák. První z vás, kteří si zakoupí vstupenku, získají i malý dárek. Na místě budeme také prodávat výrobky dětí z dětských domovů, utržené peníze pak dětem pošleme na přilepšenou k Vánocům.
 • 13. listopadu 2012 Do fotogalerie byly přidány fotky z výjezdu do DD ve Volyňi, DD v Radeníně a DD v Ostravě ulice Bukanského.
 • 13. listopadu 2012 Dětský domov z Písku navštívil v Praze v rámci své výhry vodní svět, Českou televizi a Novu. Poslali nám svou reakci, za kterou moc děkujeme:
  Bylo to skvělé, nádherné, super!!! Všichni jsme byli plni dojmu, všem se to moc a moc líbilo. Děkujeme za krásně strávený den, za nové zážitky a nové poznatky, kterých máme díky vám plno. Už těd se těšíme na další ročník OUT OF HOME. Všem, kteří OUT OF HOME připravují, přejeme hodně sil a energie. Ještě jednou velké dík za děti z DD Písek, Teta Renata Mikešová ps: Každý nám naši výhru záviděl, myslíme si, že i pro další vítěze můžeme jen a jen doporučit!!!
 • 2. listopadu 2012 O víkendu se chystáme na návštěvu do dětských domovů. Tentokrát se s naší posádkou vydáme do jižních Čech, kde v sobotu navštívíme dětský domov ve Volyni (děti byly letos na festivalu) a v neděli pak děti v Radeníně, které ještě neznáme. Čeká nás celá řada workshopů, her a nebude chybět ani výroba vánočních pohledů.
 • 20. října 2012 A máme tady pár reportážních fotek, která nám poslaly děti z Hodonína. Zachycují jejich jednodenní výlet na středověkou tvrz Hummer, která se nachází kousek za Prahou. Děkujeme našemu asistentovi Rudovi a šoférovi Pepovi za pomoc při realizaci této akce.
 • 14. října 2012 Děti z Písku si přijedou v pondělí 15. října vyzvednout do Prahy svou výhru z letošního OUT of HOME. Kromě toho, že na ně čeká návštěva Mořského světa v Holešovicích, po obědě se také podívají do České televize a odpoledne pak nahlédnou do studií TV Nova. Doufáme, že se jim bude celodenní výlet líbit.
 • 4. října 2012 V sobotu přijedou do Prahy děti z Hodonína, aby si na Tvrzi HUMMER vybraly svou výhru z letošní zážitkové hry. Čeká na ně návštěva středověké mučírny, ukázka historického šermu, pohádka o princezně Anežce, velká balónková bitva a kaskadérské vystoupení. Tento program je spojený se slavnostním ukončením sezóny na tvrzi.
 • 23. srpna 2012 Povídka Kůň a jeho stín, která vznikla z pera devítiletého Lukáše z Humpolce na stanovišti SPISOVATEL nás uchvátila. Všechny děti, které navštívili spisovatelku a naší lektorku Radku Denemarkovou, byly skvělé a vytvářely velmi čtivé a nápadité povídky. Lukášovi se ale podařil husarský kousek a vy si můžete přečíst, jak vidí svět kolem sebe.
 • 28. července 2012 Prázdniny jsou v plném proudu, ale my nezahálíme. Momentálně pracujeme na podzimních výjezdech do dětských domovů, čeká nás organizace workshopů pro vítězné dětské domovy a blíží se další termíny pro podání grantů na příští ročník. Přejeme vám pěkné letní dny!
 • 20. června 2012 Do naší fotogalerie nám přibyly další fotky z dílny našeho spolupracovníka Matěje Šafránka. Podívat se tak můžete, co děti čekalo na stanovištích HEREC, KRIMINALISTA, MASKÉRKA, nebo třeba REDAKTOR.
 • 12. června 2012 Letos jsme měli v rámci zážitkové hry úplně nové stanoviště KERAMIKA v ZUŠ Orphenica. Byli jsme zvědaví, jaká dílka se dětem z Aše, Dubence a Volyně povedou a výsledek nakonec stojí za to. Můžete se podívat, jak si děti s lektorkami vyhrály.
 • 4. června 2012 A máme tady poslední song ze stanoviště HUDEBNÍK, který vznikl na stanovišti vedené kapelou 4signs. Autoři textu přijeli z Hodonína a tento dětský domov se účastnil festivalu poprvé.
 • 30. května 2012 Ze stanoviště HUDEBNÍK máme další skladbu, kterou nazpíval tým z Dlažkovic, hudba je od 4signs. Poslechněte si, jak byly děti kreativní, a jak se jim podařila skloubit slova jako sedmikráska, láska a OUT of HOME.
 • 30. května 2012 Po festivalu nám začaly přicházet ze všech stran nejrůznější fotografie, které zachycují momenty letošního OUT of HOME. Podívejte se proto do naší Fotogalerie, kam postupně přidáváme všechny došlé fotky. Všem, kteří naši akci dokumentovali, děkujeme!
 • 27. května 2012 Děti tvořily na zážitkových stanovištích pozoruhodné věci a přinášely kolikrát inspiraci samotným lektorům. Máme tady další ukázku toho, jak si týmy vedly, tentokrát na stanovišti HUDEBNÍK, které vedla kapela 4signs - texty vytvořil tým ze Senožat, hudba je od 4signs. Další výtvory postupně zveřejníme.
 • 27. května 2012 Všichni účastníci zážitkové hry se moc snažili a klání mezi týmy bylo vyrovnané. Po dlouhém a pečlivém sčítání všech bodů jsme dospěli k vítězům, kterými jsou: 1. místo - tým z Hodonína, 2. místo - tým z Ústí nad Labem/Střekov, 3. místo - tým z Písku. Gratulujeme! A všem dětem, které se neumístily ani na jednom ze stupínků bychom rádi vzkázali, že i tak byly skvělé.
 • 27. května 2012 OUT of HOME 2012 je za námi a i letos musíme všechny týmy pochválit. Stanoviště děti zvládly s přehledem a my bychom se rádi pochlubily s prvními jejich výtvory. Děti z Aše, Plané a Horní Čermné se vydaly do Lidových novin, kde si tvořily svou vlastní titulní stranu. Můžete se podívat na výsledek. Rádi bychom taky poděkovali Lidovým novinám za skvělou spolupráci.
  Lidové noviny - Aš Lidové noviny - Horní Čermná Lidové noviny - Planá


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2012.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2023, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky